Sienų glaistymo svarba siekiant nepriekaištingo dažymo rezultato

sienu glaistymas

Sienų glaistymas – tai vienas iš svarbiausių etapų ruošiant paviršius dažymui. Nors šis procesas dažnai atrodo kaip papildomas darbas – daugelis interjero specialistų teigia, kad be tinkamo glaistymo ir paviršių paruošimo pasiekti nepriekaištingą dažymo rezultatą būtų labai sunku. 

Glaistymo svarba ir nauda

Pirmiausia reikia pabrėžti, kad glaistymas yra svarbus ne tik estetine, bet ir funkcine prasme. Pagrindinis glaistymo tikslas – išlyginti nelygius paviršius, užpildyti įtrūkimus, ertmes ir kitus defektus, kurie gali atsirasti dėl pastato senėjimo, statybos klaidų ar net natūralių procesų

Nelygus paviršius ne tik blogina estetinį vaizdą, bet ir gali neigiamai paveikti dažų dengimą: dažai ant nelygaus paviršiaus pasiskirsto netolygiai, o tai sukelia dažymo defektus – nelygūs tonai, dėmės ar dažų nuosėdos.

Pavyzdžiui, dažant seną butą, kuriame sienos yra pasenusios ir turi smulkių įtrūkimų ar įdubimų, svarbu atlikti glaistymo darbą, kad šie defektai būtų pašalinti. Be glaistymo – dažai tiesiog susikauptų šiose vietose ir sukurtų pastebimus nelygumus. 

Glaistymo procesas taip pat padeda paslėpti smulkias konstrukcines klaidas, tokias kaip įtrūkimai ar siūlės, kurios gali matytis net po kelių dažų sluoksnių. Be to, gerai išlygintas paviršius leidžia dažams geriau prikibti, o tai užtikrina ilgesnį ir atsparų rezultatą. Pavyzdžiui, atnaujinant miegamojo sienas, kurių paviršius buvo netolygus – glaistymas ne tik pagerins estetiką, bet ir užtikrins, kad dažai geriau prikibs ir ilgiau išliks nepažeisti.

Ar visada būtinas tikslus glaistymas?

Vis dėlto, ne kiekvienu atveju glaistymas yra būtinas siekiant pasiekti gerą rezultatą. Pavyzdžiui, jei paviršius nėra labai pažeistas ir neturi didelių defektų, o dažai bus tepami tiesiogiai ant gerai paruoštų ir švarių sienų – kartais galima apeiti glaistymo etapą. Ypač, jei naudojama aukštos kokybės dažų bazė, kurie yra sukurti taip, kad padėtų paslėpti nedidelius nelygumus. 

Tačiau tokiais atvejais būtina atidžiai įvertinti paviršių – netgi smulkūs trūkumai gali turėti įtakos galutiniam rezultatui.

Pavyzdžiui, jei dažote naują butą, kur sienos yra švarios ir lygios, galite pasirinkti tiesiog naudoti aukštos kokybės „maskuojamuosius“ dažus, kurie užpildo smulkius įtrūkimus ir suteikia paviršiui lygesnį vaizdą. Tačiau, jei sienos turi rimtų įdubimų ar pažeidimų – glaistymas yra būtinas, kad pasiektumėte aukščiausią rezultatą.

Praktiniai privalumai ir trūkumai

Kruopštus glaistymas ir paviršių paruošimas turi ir praktinių pranašumų. Pirmiausia, gerai paruošta siena užtikrina, kad dažai tepsis tolygiai ir ilgam, nes vargu ar atsiras tokių problemų kaip įtrūkimai, spalvų skirtumai ar nelygumai, kuriuos galima pastebėti ant prastai paruoštų paviršių. Tai ne tik estetinė nauda, bet ir ilgaamžiškumo užtikrinimas.

Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad nusprendėte perdažyti svetainę, kuri buvo nuolat „veikiama“ tiesioginių saulės spindulių. Jei paviršius nebuvo tinkamai paruoštas ir glaistyti tik smulkūs įtrūkimai – po kelerių mėnesių dažai gali pradėti „atsiskirti“ dėl saulės kaitos. Tuo tarpu, jei prieš dažant buvo kruopščiai atliktas glaistymo darbas – tokios problemos neturėtų kilti.

Tiesa, glaistymas reikalauja tam tikrų įgūdžių. Neprofesionaliai atliktas glaistymas gali sukelti dar didesnių problemų nei jo nebuvimas, nes blogai išlyginta siena gali tapti dar nelygesnė, o tai galiausiai tik apsunkina dažymo darbą.

Pavyzdžiui, dažant svetainės sienas, jei glaistymo procesas atliekamas neprofesionaliai (nelygiais sluoksniais ar netinkamais įrankiais) – galutinė apdaila gali tapti dar blogesnė nei buvo prieš pradėjus darbus. Ypač pastebima, kai naudojami pigūs glaistai arba kai neteisingai išlyginti paviršiai vėliau „atsiskleidžia“ per dažus.

Kokybiškas glaistymas – investicija į ilgaamžiškumą

Norint pasiekti tikrai nepriekaištingą dažymo rezultatą, ypač didesnėse patalpose arba kai norima užtikrinti ilgalaikį estetinį įspūdį – kruopštus glaistymas tikrai yra naudingas. Tinkamai išlygintas paviršius ne tik pagerina dažymo kokybę, bet ir padeda užtikrinti, kad galutinė apdaila išliks ilgesnį laiką be jokių defektų, nes dėmės, įtrūkimai ar nelygumai gali atsirasti net po kelių mėnesių.

Pavyzdžiui, gyvenant namuose, kuriuose sienos dažnai paveikiamos dėl kasdienės veiklos (pvz., vaikų piešimo, baldų stumdymo…) – kruopštus glaistymas užtikrins, kad net ir po kelerių metų atnaujintas interjeras atrodys kaip naujas. Jei glaistymo procesas buvo atliktas teisingai – net ir smulkūs pažeidimai bus užmaskuoti ir nesukels papildomų rūpesčių ateityje.

 

Daugiau mūsų teikiamų paslaugų: Vidaus apdailos darbai | Plytelių klijavimas | Gipso kartono montavimas | Glaistymas, dažymas | Santechnikos darbai | Elektros instaliacijos darbai | Grindų montavimas, grindjuosčių montavimas | Įtempiamų lubų montavimas |

Pakonsultuosime ir padėsime visais iškilusiais klausimais!