Vidaus apdailos darbai

Ne, jeigu niekas nedaromo su nešančiomis sienomis ir/ar nėra apsunkinama bendra pastato konstrukcija.

Išvežti reikalingus baldus jeigu tai sena statybą, jeigu nauja statybą daryti nieko nereikia. Griovimo ir utilizavimo darbus atliekame patys. (Vienas iš esminiu dalykų senos statybos bute informuoti savivaldybe, kaimynus informuosime mes, skelbima taip pat pakabinsime patys).

 

Kiekvienas darbas turi savo reikalingų medžiagų sąrašą ir preliminarią orentacinę išeigą. Išeigos dažniausiai būna parašytos ant medžiagų pakuočių.

Darbų eigos praleidinėjimas, procesų skubinimas drėgmės surinkėjais, šildytuvais. 

 

6.698 straipsnis. Garantiniai terminai 1. Rangovas, projektuotojas, statinio projekto ekspertizės rangovas ar statybos techninis prižiūrėtojas atsako už objekto sugriuvimą ar defektus, jeigu objektas sugriuvo ar defektai buvo nustatyti per: 1) penkerius metus; 2) dešimt metų – esant paslėptų statinio elementų (konstrukcijų, vamzdynų ir kt.); 3) dvidešimt metų – esant tyčia paslėptų defektų. 2. Šio straipsnio 1 dalyje nustatyti terminai pradedami skaičiuoti nuo visų rangovo atliktų statybos darbų rezultatų perdavimo užsakovui dienos (kai statyba vyko rangos būdu) arba nuo statybos užbaigimo dienos (kai statyba vyko ūkio arba mišriu būdu).

 

Sienų glaistymas ir dažymas

Gruntavimas, pašalinių objektų panaikinimas.

Nuo 1 iki 6 savaičių priklausomai nuo objekto dydžio.

 

Glaistymas nėra skirtas sienų lyginimui. Priklausomai nuo galutinės apdailos, glaisto kiekis dažniausiai buną 2-4 sluoksniai.

 

Ore džiūstantis polimerinis glaistas – tinka tinkuotiems, betono ar gipso kartono paviršiams glaistyti.

Chemiškai besirišantis (kietėjantis) gipsinis glaistas – tinka tinkuotiems ar gipso kartono paviršiams glaistyti.

Cementinis glaistas – juo glaistomos tik cementinės plokštės, jis tinkamas naudoti ypač drėgnose patalpose, pavyzdžiui, baseinuose.

Glaistymas tik vertikaliai ar horizontaliai. Per daug arba per mažai paliekama glaisto ant sienos traukiant su glaistykle.

Šlifavimas, Gruntavimas. Šlifuoti reikėtų su 150/180 popieriumi ir kempinėlėmis.

 

Dažų skiedimas daugiau nei leidžia gamintojas, netinkamas volelio naudojimas, perdideli sluoksniai dažų.

Valyti ne per smarkiai (švelniai) ir ne naudoti šiurkščių priemonių, nes bus nuvalyta dažymo struktūrą.

Plytelių klijavimas

Skaičiavimas, planavimas (kai nėra projekto), plytelių skylių gręžimas, plytelių pjovimas, plytelių klijavimas, plytelių siūlių glaistymas, vidinių susijungiančių kampų sandarinimas/hermetizavimas.

Vidutinė plytelių klijavimo kaina yra 35 €/m2. Kaina taip pat priklauso nuo plytelių formato.

 

Pagrindas turi būti lygus, jeigu tai sanitarinis mazgas privaloma yra hidroizoliacija. Jeigu pagrindas nelygus atsiradus per dideliam plytelių klijų sluoksniui per laiką klijai gali pradėti trupėti viduje.

 

Pjovimo stakles, kampinį šlifuoklį, kibirą su grotelėmis (vandens pertekliui nuimti), kempinę su rankena, guminę mentelę fugavimui, glaistyklė su dantukais plytelėms, trijų linijų lazerio (geriausiai turėti du lazerius), gulsčiukas, pieštukas, rulėte, lyginimo sistema, kryžiukai, kibiras, kampainis.

 

Križiukų, lyginimo sistemos, gulščiuko, kampainio ir lazerio pagalbą.

 

Netinkamas plytelių tarpų pasirinkimas, plytelių nupjautu galų neišskaičiavimas, perdidelis plytelių klijų sluoksnis.

Mažos plytelės tinkamos, kai yra didelis sanitarinis mazgas. Didelės plytelės tinkamos labiau, kai yra mažas sanitarinis mazgas.

Sienų perimetrą padauginti iš aukščio pridėti grindų plotą m2 ir prie bendros m2 pridėti 7-15% kuo didesnės plytelės ir kuo mažesnė vonia, tuo didesnis procentas.

 

Tinkamos medžiagos – Keracolor, Mapei. Naudoti privaloma tinkamus įrankius, nemaišyti skiedinio per skysto ir neplauti su per didelių kiekių vandens.